oświetlenie led

Jaki typ oświetlenia wybrać

Typowy wybór.

Nie da się ukryć tego, że ludzie w czasach obecnych preferują oszczędności, czyli żarówki i świetlówki kompaktowe zastępuje oświetlenie led, bo ono jest wydajne i jednocześnie zużywa zaskakująco niewiele energii elektrycznej i dlatego wymiana żarówki to postawienie na żarówkę led lub na listwę led. Opcje te rzecz jasna są droższymi od typowych żarówek i żarnikami z wolframu, ale ta różnica w cenie zwraca się po mniej niż roku, bo zmiana żarówek halogenowych na led to nie rezygnowanie z zalet halogenów, tylko stawianie na coś, co jest zdecydowanie bardziej oszczędne od żarówki z żarnikiem. Jednym słowem ta zmiana żarówek na led za każdym razem jest opłacalną, bo takie żarówki zużywają dziesięć procent tego co tradycyjne, a w czasach powiązanych z rosnącą ceną energii elektrycznej oszczędności to obowiązek.

Stylistyka.

Żarówki tradycyjne dziś trafiają ze względów stylistycznych tam gdzie znajduje się drewno polakierowane na czarno, bo właśnie tam prezentują się one zaskakująco ciekawie, ale w wielu innych przypadkach ludzie stawiają na żarówki led i listwy led i co równie ważne dziś niewielu interesuje to jaka jest różnica między żarówką a świetlówką, choć pewnym jest to, że pierwsza z nich świeci dzięki żarnikowi, a ta druga dzięki mieszance gazów szlachetnych.i dlatego zamiana żarówek na led trwa, bo to najnowsza i najbardziej wydajna technologia oświetleniowa, która się sprawdza także poza pomieszczeniami klimatyzowanymi. Żarówki led są też istotnym elementem wydajnego oświetlenia solarnego.

Czy opłaca się wymieniać tradycyjne żarówki na na świetlówki kompaktowe i na oświetlenie typu led?

Ludzie oczytani doskonale wiedzą, że żarówki typu led w zakupie nie są tanimi i podobnie jest rzecz jasna ze świetlówkami. Nie mniej jednak wielu z nas wymienia te typowe żarówki na żarówki led, bo one zużywają 10% energii tradycyjnych, a w niektórych przypadkach zaledwie 5% tego co tradycyjne. Dlatego właśnie wybór jest tym oczywistym. Jeśli zaś część obwodu elektrycznego w domu lub w mieszkaniu połączy się z zestawem solarnym składającym się z panelu fotowoltaicznego, regulatora napięcia i z akumulatora żelowego, to otrzymamy w pełni darmowe oświetlenie.

Przeglądaj oświetlenie led na orios.pl

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Comments are closed.